Majorka w 2 dni – co warto zobaczyć, nasz plan podróży

Majorka jest największą wyspą Archipelagu Balearów. Oddalona jest zaledwie o kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Półwyspu Iberyjskiego. Majorka za sprawą słonecznych plaż, turkusowych wód Morza Śródziemnego, ekskluzywnych kurortów oraz znanych klubów muzycznych przyciąga do siebie rzesze turystów.

Z tego co zauważyliśmy najwięcej turystów pochodziło z Niemiec i krajów niemieckojęzycznych. Na hiszpańską wyspę wybraliśmy się wiosną, w kwietniu, tego roku. Skorzystaliśmy z dobrych cen linii lotniczej Ryanair i polecieliśmy. Majorka przywitała nas piękną pogodą i ciepłą temperaturą. Dwa dni na tej cudownej wyspie to zdecydowanie za mało, żeby zobaczyć ją całą. My wybraliśmy do zwiedzania część północno – wschodnią, która wydała nam się takim must see 😉

 

Nasz plan podróży na 2 dni po Majorce:

Dzień pierwszy:

Z samego rana na lotnisku w Palma de Mallorca wypożyczyliśmy samochód i udaliśmy się na północny – wschód wyspy. Stwierdziliśmy, że najpierw pojedziemy tam, gdzie wydawało nam się, że będzie największy tłok. Nasz plan wycieczki był dość napięty, ale wszystko co tutaj prezentuję udało nam się zobaczyć.

1. Mirador Es Colomer – punkt widokowy znajdujący się w drodze na Formentor. Parking znajduje się przy drodze, jest bezpłatny. Zobaczyć można tutaj wspaniałe widoki, strome klify kierujące się ku morzu, fragment gór Serra de Tramuntana oraz dziką przyrodę. Na górze punktu widokowego wieją silne wiatry.

2. Cap de Formentor – kraniec Półwyspu Formentor z zbudowaną w XIX wieku latarnią ceniony jest jako najpiękniejszy zakamarek Majorki. Przy dobrej widoczności z tego miejsca zobaczyć można Minorkę.

3. Port de Pollença – spokojna miejscowość portowa i wypoczynkowa. Położona u podnóża gór zachowała swój klimat dawnego portu rybackiego. W mieście ciągnie się piaszczysta plaża, promenada z palmami oraz sosnami. W mieście utrzymało się w dobrej kondycji wiele starych zabudowań.

4. Pollença – miasteczko z charakterystycznymi składającymi się z 365 stopni schodami. W Wielkim Tygodniu odbywa się tutaj Droga Krzyżowa oraz Misterium Męki Pańskiej. Na szczycie schodów znajduje się kaplica nazwana Kalwarią.

5. Alcúdia – urzekające, zabytkowe średniowieczne miasteczko otoczone murami obronnymi. Do najważniejszych atrakcji miasta należą: pozostałości rzymskich budowli, Stare Miasto z wąskimi, brukowymi uliczkami oraz trzy bramy, którymi można się dostać na starówkę.

6. Port d’Alcúdia – oddalony o 2 km od Alcúdii nowoczesny port, w którego centrum znajduje się efektowna przystań jachtów, łodzi rybackich I statków wycieczkowych. Nieopodal portu rozciąga się długa na 3,5 km piaszczysta plaza.

7. Cala Millor – miejscowość tę zobaczyliśmy przypadkowo, dzięki jednemu z tańszych noclegów na wyspie. Znajduje się tutaj piaszczysta plaża oraz nadmorskie pasmo z lokalnymi barami.

Dzień drugi:

1. Lluc – jedyne na Majorce centrum duchowe oraz sanktuarium Maryjne. Droga do celu jest dość kręta i bystra, na miejscu znajduje się płatny, duży parking.

2. Sa Calobra – do portu znajdującego się w malowniczo położonej zatoce prowadzi niesamowita górska trasa. Z jednej strony niebezpieczna, wąska, pełna serpentyn i rowerzystów, z drugiej strony niezwykle widokowa i zapierająca dech w piersiach. Warto się tu wybrać dla samej trasy, niezapomniane wrażenia gwarantowane, a paliwo w drodze powrotnej idzie jak woda.

3. Port de Sóller – kolejna miejscowość portowa, znajdująca się w górzystej scenerii. Jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych na Majorce. Na dwóch końcach zatoki ułożonej w kształcie litery C usytuowane są latarnie morskie. Dodatkową atrakcją jest podróż z Port de Sóller do Palmy zabytkową, drewnianą koleją wąskotorową. Trasa liczy 27 km.

4. Deià – mała wioska, której najpiękniejszą częścią jest skalista zatoka (Cala de Deià) z kamienistą plażą i domami rybackimi. Na miejscu znajduje się płatny parking.

5. Valldemossa – niewielka miejscowość położona na wzgórzu, zawdzięczająca swą sławę pianiście i kompozytorowi Fryderykowi Chopinowi oraz francuskiej pisarce George Sand. W miasteczku możemy zobaczyć urocze wąskie uliczki i charakterystyczne dla Hiszpanii domy z kamienia.

6. Palma de Mallorca – stolica, a zarazem największe miasto Majorki. Niestety tutaj zabrakło nam już czasu i sił na dogłębne zwiedzanie miasta. Zobaczyliśmy jedynie plażę, na której odpoczęliśmy. Być może jest to znak, że mamy tu wrócić ;)… Później odstawiliśmy samochód do wypożyczalni i udaliśmy się na lotnisko.

W późniejszych artykułach znajdziecie dokładniejszy opis poszczególnych miejscowości i atrakcji, jakie można w nich zobaczyć.

Rekomendowane artykuły

4 komentarze

  1. Fajny post. Za tydzień jedziemy na Majorkę z dziećmi i coś czuję, że zrealizujemy ten plan ale w tydzień 🙂 dzięki!

    1. To fakt z dziećmi to już zupełnie inne zwiedzanie i organizacja ;).. Sama jazda autem zajmuje trochę czasu, mimo to Majorka jest piękna i warta zobaczenia.

  2. Patryk Zieliński

    Dwa dni to mało ale zawsze można coś zobaczyć. Jeśli miałbym wybór to spędziłbym te dwa dni an północy w klimatycznych miasteczkach. 🙂

    1. kiedys jezdzilam na 7-8 dni a teraz to 10-15 dni – kocham Majorke

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *