Ciekawostki

Nie wykorzystałeś Bonu Turystycznego w 2021 roku lepiej się pospiesz…

Szacuje się, że około 50% osób nie wykorzystało do tej pory swojego Bonu Turystycznego. Polecamy już teraz zainteresować się czy bon jest widoczny na naszym koncie i nie zwlekać z wykorzystaniem do końca jego ważności. Wcześniejsze sprawdzenie czy posiadamy bon oraz jego wykorzystanie pozwoli oszczędzić sobie stresu podczas płacenia za wyjazd.

Do kiedy ważny jest Bon Turystyczny?

Polski Bon Turystyczny pierwotnie miał być możliwy do zrealizowania do 31 marca 2022 po zmianie bon można zrealizować do 30 września 2022r.

Co zrobić w przypadku gdy bon nie jest widoczny w systemie?

Jak uzyskać Polski Bon Turystyczny?

Dla osób, które nie posiadają bonu w systemie przygotowaliśmy instrukcję co zrobić aby bon uzyskać. Instrukcja dostępna jest pod linkiem: https://www.turysta.org/brak-polskiego-bonu-turystycznego-w-zus-pue-co-zrobic-zeby-bon-uzyskac/ Należy pamiętać, że przybliżony czas uzyskania widoczności bonu wynosi od 14 do 60 dni. Dlatego jeszcze raz uczulamy wszystkich, którzy bonu nie wykorzystali, a zamierzają to zrobić, aby sprawdzili już dziś czy widzą bon w systemie ZUS PUE.

Gdzie można sprawdzić czy mamy przyznany Polski Bon Turystyczny?

Sprawdzenia czy mamy dostępny Bon Turystyczny należy dokonać na stronie: https://www.zus.pl/portal/logowanie.npi

Strona do logowania wygląda następująco:

Po zalogowaniu w zakładce ogólny powinien być widoczny bon:

Jeżeli bon nie jest dostępny polecamy lekturę artykułu: https://www.turysta.org/brak-polskiego-bonu-turystycznego-w-zus-pue-co-zrobic-zeby-bon-uzyskac/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *