Otwarcie Ścieżki w Koronach Drzew w Ciężkowicach – 20 lipca 2023

W nadchodzący czwartek, 20 lipca 2023 roku o godzinie 11, mieszkańcy Gminy Ciężkowice oraz turyści odwiedzający ten region będą mieli przyjemność uczestniczyć w długo oczekiwanym wydarzeniu – otwarciu Ścieżki w Koronach Drzew. W dniu otwarcia wejście na ścieżkę będzie darmowe.

Skąd wziął się pomysł na Ścieżkę w Koronach Drzew?

Ta niezwykła inicjatywa, będąca częścią projektu o nazwie „ZIEMIA – WODA – POWIETRZE Małopolskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Ciężkowicach”, jest owocem starannych przygotowań trwających od 2019 roku. Wartość całego projektu, przekraczająca 30 milionów złotych, obejmuje również Szlak Nietoperzowy, który stanowi integralną część kompleksu.

Finansowanie projektu:

Realizację tego przedsięwzięcia umożliwiły znaczne dofinansowania, z czego aż 17 milionów złotych pochodzi z funduszy Unii Europejskiej w ramach „Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020”. Ponadto, Gmina Samorząd Województwa Małopolskiego przekazała dodatkowe 5 milionów złotych na sfinansowanie tego zadania.

Informacje techniczne o ścieżce:

Ścieżka wyróżnia się swoimi imponującymi parametrami. Jej długość przekracza 1 000 metrów, a najwyższy punkt sięga imponującej wysokości 22 metrów nad poziomem gruntu. Początek trasy znajduje się przy budynku wejściowym, zlokalizowanym przy ulicy Zakole 12. Wzdłuż ścieżki znajdują się liczne stanowiska edukacyjne, punkty sprawnościowe oraz punkty widokowe, umożliwiające podziwianie nie tylko Pasma Brzanki – perły Pogórza Ciężkowickiego, ale także, przy korzystnych warunkach atmosferycznych, zapierającej dech w piersiach panoramy Tatr.

O której godzinie otwarcie Ścieżki w Koronach Drzew w Ciężkowicach?

Uroczyste otwarcie tego wyjątkowego obiektu planowane jest na godzinę 11:00, bezpośrednio przy wejściu na ścieżkę (ul. Zakole 12).

Jakie atrakcje zostały zaplanowane na dzień otwarcia?

Po oficjalnym przywitaniu gości, symbolicznym przecięciu wstęgi oraz przemówieniach, wszyscy będą mieli okazję udać się na spacer po ścieżce. Będzie to wyjątkowa możliwość dla wszystkich uczestników, aby podziwiać niezwykłe widoki i zapoznać się z bogactwem przyrody Ciężkowic. Pracownicy Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej będą obecni na trasie, gotowi do udzielenia informacji na temat lokalnej fauny i flory. Oprócz tego, zaplanowano również interesujące atrakcje towarzyszące, które dodatkowo umilą czas spędzony na ścieżce.

Gdzie znaleźć więcej informacji o ścieżce oraz cennik?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem: https://www.turysta.org/sciezka-w-koronach-drzew-w-ciezkowicach-informacje-praktyczne/

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *