Przeprawa promem pomiędzy Szántód ↔ Tihany jezioro Balaton

Aktualizacja: styczeń 2022

Z południowego na północny brzeg Balatonu lub na odwrót najlepiej dostać się promem pływającym pomiędzy miejscowością Szántód zlokalizowaną na południowym brzegu Balatonu a półwyspem Tihany.

Miejsce w którym pływa prom jest najwęższym na całej długości Balatonu. Prom pokonuje odległość 1,5 km a podróż trwa do 10 min. W sezonie cieszy się on dużym zainteresowaniem turystów. W czasie przeprawy promowej można oglądać piękną panoramę Balatonu rozciągającą się po obu stronach promu.

Znajdź tani nocleg nad Balatonem z pomocą sprawdzonej wyszukiwarki Booking.com

W czasie oczekiwania na prom można się udać na falochron przystani promowej gdzie można obserwować dzikie ptaki i nie tylko:)  Nam udało się zaobserwować wygrzewające w słońcu węże.

Prom 1 (6) Prom 1 (9) Prom 1 (8)

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Prom kursuje w godzinach od 7 do 23 w sezonie, a poza sezonem do godziny 18. Prom kursuje w zależności od ilości osób chętnych na przejazd w odstępach od 10 min do 60 min.

Przeprawa promem kosztuje w przypadku biletu normalnego 800 HUF, a ulgowego (uczeń, student) 400 HUF.  Dzieci do lat 6 przewożone są bezpłatnie. Koszt przewiezienia auta to 2000 HUF, motocykla to 1100 HUF, a roweru, roweru składanego, hulajnogi: 400 HUF. Ceny aktualne na 2022 rok.

Samochód można zostawić na parkingu znajdującym się w miejscowości Szántód niedaleko przystani promowej. Koszt pozostawienia samochodu na 1 h wynosi 200 HUF, a na cały dzień 500 HUF. Obok przystani znajduje się też niewielki darmowy parking.

Strona internetowa połączenia promowego: https://bahart.hu/en/szantod-tihany-ferry-transportation

Godziny kursowania promu można sprawdzić na stronie: https://bahart.hu/en

ZAPRASZAMY DO OGLĄDNIĘCIA GALERII PONIŻEJ!

Prom 1 (10) Prom 1 (3) Prom 1 (4) Prom 1 (7) Prom 1 (5) Prom 1 (2)

MAPKA Z LOKALIZACJĄ:

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. Czy mógłby Pan podpowiedzieć czy z przystani kursują autobusy do miasteczka ? Z góry dziękuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *