Re-open EU przydatna strona dla podróżujących po Europie

Unia Europejska dla osób chcących podróżować w trakcie trwającej pandemii COVID-19 przygotowała stronę, która informuje o aktualnych ograniczeniach obowiązujących w kraju docelowym.

Strona jest dostępna pod linkiem: https://reopen.europa.eu/pl

Dane obecne na stronie są bardzo często aktualizowane. Nad pewnością danych czuwa UE.

Jest to prawdziwe kompendium wiedzy na temat możliwości wyjazdu do danego kraju, ale zawiera też informacje na temat aktualnie planujących obostrzeń w danym kraju, dostępu do sklepów, miejsc kultu religijnego, konieczności noszenia maseczki.

Informacje obecne na stronie zostały podzielone na 4 główne kategorie:
1. Podróże – w tym dziale znajdziemy informację na temat czy możemy wjechać do danego kraju, jakie są dopuszczalne formy transportu, czy jest możliwy tranzyt przez dany kraj oraz, czy po przejechaniu granicy konieczne jest odbycie kwarantanny.

2. Usługi – w tym dziale znajdują się informacje na temat hoteli, restauracji, sklepów, muzeów i miejsc rekreacji.

3. Zdrowie i bezpieczeństwo – w tym dziale dostępne są informacje m.in. na temat obowiązku noszenia maseczek, zgromadzeń, dystansu społecznego, bezpieczeństwa podróży do danego kraju.

4. Dział Informacje– w tym dziale znajdziemy linki do krajowych stron związanych z pandemią COVID-19 oraz numery infolinii. Dotrzemy też do informacji na temat sytuacji panującej w poszczególnych regionach kraju, który zamierzamy odwiedzić.

Zachęcamy do skorzystania z tego narzędzia podczas planowania zagranicznego urlopu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *