Basen w Radomyślu Wielkim – informacje praktyczne

Wyczekiwane marzenie o doskonałym miejscu na relaks i wodne przyjemności stało się rzeczywistością w Radomyślu Wielkim. W dniu 19 lipca, mieszkańcy i przyjezdni mieli okazję powitać nowopowstały kompleks basenów, który bez wątpienia stanie się sercem letniej rozrywki w tej urokliwej miejscowości. Otwarcie tego unikalnego miejsca zapowiada niezapomniane chwile pełne uciechy i odprężenia w otoczeniu malowniczej natury.

Jakie atrakcje znajdziemy na terenie Basenu w Radomyślu Wielkim?

  • Basen Rekreacyjny duży o wymiarach ok. 12,70 x 22,75 m, głębokość 1,2 m
  • Basen rekreacyjny mały o wymiarach ok. 12,70 x 9,00 m, głębokość 0,6 m,
  • Brodzik o głębokości do 0,4 m
  • Wodny plac zabaw ze splash parkiem,
  • Zjeżdżalnia iBaby – atrakcja dla dzieci w wieku 1 – 4 lata,
  • Dwie zjeżdżalnie: rura i otwarta
  • Teren rekreacyjno-sportowy z miejscami do plażowania i wypoczynku,
  • boisko do siatkówki plażowej,
  • Staw, w którym kąpiel jest zabroniona

Informacje praktyczne o Basenie w Radomyślu Wielkim

Na terenie basenu może przebywać około 250-300 osób jednocześnie, a korzystać z atrakcji takich jak baseny i wodny plac zabaw około 200 osób jednocześnie.

Baseny:

Do dyspozycji osób odwiedzających obiekt są dwa baseny większy o głębokości 1,2 m oraz mniejszy o głębokości 0,6 m. Dno basenu jest przyjemne i miękkie. Woda w basenie była w odczuciu ciepła. Niestety nie znalazłem informacji jaka jest temperatura wody.

Wodny plac zabaw ze splash parkiem:

Strefa dla najmłodszych czyli plac zabaw ze splash parkiem jest bardzo fajnie zaprojektowana. Znajduje się w niej wiele ciekawych urządzeń do zabawy dla dzieci takie jak: ogród kwiatowy, armatka wodna, wieloryb, palik sferyczny oraz zjeżdżalnie opisane poniżej. Na szczególną uwagę zasługuje fakt wykonania podłogi z tworzywa, które mimo zalania wodą nie jest śliskie.

Zjeżdżalnie:

Na terenie wodnego placu zabaw znajdują się 3 zjeżdżalnie. Ciekawostką jest zjeżdżalnia iBaby, z której mogą korzystać dzieci w wieku od 1 do 4 lat. Pozostałe zjeżdżalnie są dla większych użytkowników. Jedna zjeżdżalnia jest rurowa, a druga umożliwiająca jednoczesny zjazd dwóm osobom – odkryta.

Boisko do sportów plażowych:

Na terenie Basenu znajduje się boisko do siatkówki plażowej.

Czy na terenie Basenu w Radomyślu wielkim jest punkt gastronomiczny?

Punkt gastronomiczny znajduje się obok boiska do siatkówki. Można tu nabyć coś do picia, lody oraz coś na ciepło.

Regulamin korzystania z kąpieliska

Pełny regulamin korzystania z obiektu dostępny jest pod linkiem: https://sckibradomyslwielki.pl

Regulamin zjeżdżalni i splash parku: https://sckibradomyslwielki.pl/

Dojazd i adres:

Adres: ul. Przemysłowa 1; 39-310 Radomyśl Wielki

Współrzędne GPS: 50.201871, 21.264167

https://goo.gl/maps/MrHaT4NdQ1ZQMsae9

Rower:

Na kąpielisko można wygodnie dotrzeć na rowerze. Na miejscu znajdują się punkty postojowe dla rowerów.

Samochód:

Wjazd na parking przed basenem znajduje się na ulicy Przemysłowej za stadionem KS Radomyślanka. Powyżej znajdują się współrzędne parkingu.

Mapka z lokalizacją:

Mapka wskazuje budynek KS Radomyślanka znajdujący się obok basenu. Aby dojechać bezpośrednio na parking basenu należy wkleić w nawigację powyższe współrzędne lub skorzystać z linka:

https://goo.gl/maps/MrHaT4NdQ1ZQMsae9

Parkingi:

Przed wejściem do Basenu w Radomyślu Wielkim znajduje się parking na kilkanaście samochodów. Gdyby nie było miejsca na parkingu przy kasie, można samochód zostawić przy stadionie KS Radomyślanka.

Cennik (lipiec 2023):

Zakres biletuCena biletu
Bilet normalny całodzienny15 zł
Ulgowy całodzienny*12 zł
Ulgowy całodzienny dla dzieci (0-6 lat)8 zł

* Uprawnieni do biletu: dzieci 6-13 lat, seniorzy, młodzież szkolna, studenci – na podstawie karty seniora lub legitymacji szkolnej lub studenckiej.

Co ważne i ciekawe po zakupieniu biletu można opuścić teren basenu dowolną ilość razy i wrócić bez ponoszenia dodatkowych opłat. Należy mieć opaskę na ręce oraz paragon z kasy do wglądu.

Można płacić kartą.

Godziny otwarcia:

Kąpać można się codziennie w godzinach od 11:00 do 19:00. O godzinie 18:45 wodne atrakcje są wyłączane. Basen czynny jest w sezonie letnim, a jego otwarcie uzależnione jest od pogody.

Informacje o ewentualnym zamknięciu oraz o skróceniu godzin basenu sprawdzicie na oficjalnym Facebooku: https://www.facebook.com/profile.php?id=100095126433710

Toalety:

Toalety zlokalizowane zaraz za kasą po prawej stronie. Skorzystanie z toalet jest bezpłatne. W toalecie dla osób niepełnosprawnych znajduje się przewijak.

Przebieralnie:

Przebieralnie znajdują się zaraz za kasami przy wodnym placu zabaw oraz przy miejscu do plażowania i rekreacji.

Czy Basen w Radomyślu Wielkim jest dostępny dla osób niepełnosprawnych i dzieci w wózkach?

Rodzice z maluszkami w wózkach nie będą mieli problemów. Dla osób z dziećmi przewidziana została toaleta z przewijakiem.

Park Wodny jest dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na terenie znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych. Baseny są nieco ponad terenem, ale posiadają wyjazd dla wózków. Nie znalazłem jednak windy dla osób niepełnosprawnych pozwalającej opuścić osobę niepełnosprawną do basenu.

Nasze wrażenia:

Do nowo otwartego Basenu w Radomyślu Wielkim udaliśmy się w sobotę przed południem 22.07.2023r. Inwestycja zrobiła na nas pozytywne wrażenie. Mieszkańcy Radomyśla Wielkiego długo czekali na wybudowanie basenu w ich mieście. Jeżeli macie ochotę się tam wybrać to nie zwlekajcie, gdyż warto odwiedzić to miejsce. Basen w Radomyślu Wielkim zaskoczył dobrze przygotowanym terenem do plażowania i rekreacji oraz przemyślaną architektura i względnie dużą ilością cienia dla osób, które nie lubią się smażyć w słońcu. Na miejscu do dyspozycji są przebieralnie, prysznice i toalety. Podsumowując jest to świetne miejsce na wypoczynek. Bardzo fajny jest wodny plac zabaw dla dzieci. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest możliwość opuszczenia terenu basenu i udania się np. na obiad i wrócenia bez konieczności ponownego kupowania biletu. Odwiedzaliśmy basen w pierwszą sobotę po otwarciu i nie było przesadnych tłumów. Będziemy tu z chęcią wracali. Znaleźliśmy jeden drobny minus. Opłata pobierana jest za dzieci od 0 lat.

Galeria zdjęć:

Rekomendowane artykuły

1 komentarz

  1. Ciekawe i bardzo przydatne informacje. Dzięki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *