Instrukcja jak kupić przez Internet ubezpieczenie w góry obowiązujące na Słowacji? – Union.sk


Aktualizacja lipiec 2021:

W ostatnim czasie zaszła zmiana w ubezpieczeniach Union.sk. Nie da się wykupić ubezpieczenia dla obywateli innych niż Słowacja. Nie da się wybrać miasta innego, niż leżące na terenie Słowacji.

Dostaliśmy informację od Union.sk, że nie są w stanie ubezpieczać obywateli Europy, tylko wyłącznie obywateli Słowacji. Nie są w stanie pokryć kosztów opieki zdrowotnej w Republice Słowackiej, ponieważ oczekują, że ich obywatele mają również ważne publiczne ubezpieczenie zdrowotne.

Zalecają założenie ubezpieczenia ważnego na Słowacji w naszym kraju ojczystym, dzięki czemu zapewniona będzie również opieka zdrowotna udzielona podczas pobytu na Słowacji.

Jeżeli dowiemy się, że nastąpiły jakieś zmiany, damy znać.

a dawniej było tak:

Zapraszamy do zapoznania z instrukcją zakupu przez internet ubezpieczenia górskiego obowiązującego na terenie Słowacji. Ubezpieczenie pokrywa swoim zakresem obszary górskie w których działa HZS (Horská záchranná služba) odpowiednik naszego TOPR/GOPR : Mała Fatra, Wielka Fatra, Tatry Bielskie, Niskie Tatry, Wysokie Tatry, Zachodnie Tatry, Pieniny, Beskidy Środkowe, Słowacki Raj. Ubezpieczenie to jest odpowiednie dla turystów rekreacyjnych, alpinistów, narciarzy i miłośników sportów ekstremalnych po wybraniu wariantu rozszerzonego.

Ubezpieczenie można kupić na okres od jednego dnia do roku.
Koszt takiego ubezpieczenia to od 0,84 EUR / dzień lub 9,50 EUR rocznie.

Maksymalna kwota ubezpieczenia za akcje ratunkowe lub poszukiwawcze to 20 000 EUR.

Więcej informacji na temat ubezpieczenia górskiego na Słowacji znajduje się pod linkiem: Gdzie kupić ubezpieczenie w góry obowiązujące na Słowacji?

Instrukcja zakupu ubezpieczenia online

1. W pierwszej kolejności należy udać się na stronę: https://www.union.sk na której można dokonać zakupu ubezpieczenia w góry. Po załadowaniu strony powinna ona wyglądać następująco:

2. Następnie klikamy czerwony klawisz i przechodzimy na następną stronę na której wybiera się datę obowiązywania ubezpieczenia. Wybrane daty zaznaczają się czerwonym kwadratem. Po wybraniu dat należy kliknąć czerwony klawisz w prawym dolnym rogu strony. (Strona widoczna na poniższym zdjęciu:

3. My wybraliśmy datę 1 maja i następnie kliknęliśmy czerwony klawisz aby kontynuować. Naszym oczom ukazała się kolejna strona:

4. Na powyższej stronie wybieramy ilość osób które chcemy ubezpieczyć oraz ich wiek (Vek) i ewentualną zniżkę (Zlavovy preukaz). Obowiązują zniżki dla studentów m.in karta Euro<26. Na dole strony zostanie wyświetlona kwota jaką będzie kosztować nas ubezpieczenie. Ten etap zakańczamy klikając czerwony klawisz w prawym dolnym rogu strony.

5. Na powyżej stronie można wybrać wariant ubezpieczenia przy turystyce górskiej wystarczający jest zaznaczony pakiet HORY. Wybór zatwierdzamy kliknięciem w czerwony klawisz w prawym dolnym rogu strony. Ubezpieczenie od sportów ekstremalnych w przypadku ubezpieczenia na jeden dzień to wydatek dodatkowo 1,07 EUR.

6. W kolejnym kroku można ubezpieczyć mieszkanie/dom na czas wyjazdu (opcja 1) (dotyczy tylko nieruchomości na terenie Słowacji) lub ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wycieczki z przyczyn zdrowotnych i innych niespodziewanych (opcja 2).  Następnie przechodzimy do następnej strony klikając czerwony klawisz w prawym dolnym rogu strony. Kolejnym krokiem będzie uzupełnienie danych osobowych zgodnie z poniższą strona:

7. Następnie zgodnie z powyższym zdjęciem musimy kolejno podać: imię, nazwisko, datę urodzenia oraz kraj pochodzenia. Następnie jeszcze musimy podać adres email oraz numer telefonu. Dodatkowo musimy podać również adres zamieszkania: ulicę, numer domu, miasto i kod pocztowy. W przypadku gdy adres korespondencyjny jest taki sam jak zamieszkania musimy zaznaczyć czerwoną fajkę. Wpisane dane zatwierdzamy klikając czerwony klawisz w prawym dolnym rogu. Po przekierowaniu na następną stronę użyjmy widok analogiczny z poniższym zdjęciem:

 8. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie wszystkich danych podanych na wcześniejszym etapie. Po sprawdzeniu i zaakceptowaniu za pomocą check boxa zgód na przetwarzanie danych oraz odznaczeniu zgód marketingowych (Nie). Przechodzimy do wyboru metody płatności:

9. Polecam wybór płatności kartą, gdyż przebiega on bezproblemowo. Dodatkowo interface do płacenia dostępny jest w języku polskim. Wybór płatności kartą pierwsza opcja z góry zatwierdzamy czerwonym klawiszem w prawym dolnym rogu strony, a następnie zostaniemy przekierowani na następną stronę wyglądająca następująco:

10. Na powyższej stronie uzupełniamy dane karty kredytowej lub debetowej i klikamy niebieski klawisz zapłać. Jeżeli nasza karta zabezpieczona jest za pomocą usługi 3D Secure to będziemy następnie poproszeni o wpisanie kodu z sms który dostaliśmy na telefon podany w banku. Strona z prośbą o wpisanie kodu w naszym przypadku wyglądała następująco:

11. Poprawnie wykonana płatność spowoduje wyświetlenie następującej strony:

12. Po kliknięciu niebieskiego klawisza kontynuować. Zostaniemy przeniesieni na stronę zamieszczoną poniżej na której można wydrukować dokument poświadczający zawarcie polisy.  Dodatkowo wymagane dokumenty zostaną przesłane na adres e-mail podany w czasie zakupu.

13. Na powyższym zdjęciu wykonanym ze strony zaznaczyłem strzałkami które dokumenty należy pobrać na komputer na wypadek gdyby nie dotarł do nas e-mail z potwierdzeniem. Dodatkowo strzałką i czerwonym prostokątem zaznaczyłem dokument w którym znajduje się potwierdzenie zawarcia polisy w wersji skróconej. Ten dokument należy wydrukować wyciąć i zabrać ze sobą w góry. 

Jak wygląda dokument potwierdzenia zawarcia polisy?

Skrócony dokument zawarcia ubezpieczenia wygląda następująco:

Powyższe potwierdzenie należy wydrukować wyciąć i zabrać ze sobą w góry!

Co zrobić w przypadku wystąpienia szkody/wypadku?

Należy zadzwonić na numer alarmowy 112 lub 18 300. Szczegóły poniżej!

Informacje na temat ubezpieczenia górskiego na Słowacji oraz zestawienie firm udzielających ubezpieczenia znajduje się pod linkiem.

Komentarze

Komentarze do wpisu

9 komentarzy

 1. witam
  gdzie mogę znaleźć warunki ubezpieczenia UNION.SK Turystyka Rekracyjna, wersja Komplet z artykułu powyżej. Zakupiłem ubezpieczenie 1 dniowe góry Słowackie. Otrzymałem pdf. z 5 stronną umową, w której są tylko zapisy o dodatkowym ubezpieczeniu bagażu 700 E. Nigdzie nie ma informacji o ubezpieczeniu głównym 20 000E na wypadek interwencji górskiej (które to wyskakują w kalkulatorze ubezpieczenia pod „?”?
  Gdzie taki regulamin do tego dostane?
  proszę o pomoc

 2. Hej! Do tej pory zawsze korzystalam z tego ubezpieczenia. Jak probowalam je niedawno kupic to okazalo sie ze nie chce przyjac formatu danych z Polski – nr telefonu, miejsce stalego zameldowania. Czy korzystaliscie z tego ubezpieczenia w ostatnim czasie? czy zostalo ono zablokowane dla osob spoza Slowacji? Wyglada na to ze mozna podac dane tylko dla Slowacji -takie miasta sa mozliwe do wyboru z listy. Z gory dzieki za info 😉

  1. Dzień Dobry, Dziękujemy za informację. Zapytaliśmy Union.sk czy mają aktualnie błąd w formularzu. Jak dostaniemy odpowiedź to się odezwiemy. Sprawa jest ciekawa bo można wybrać, że mieszka się w Polsce/narodowość, ale nie można wpisać żadnego miasta spoza Słowacji w miejscu na adres.

  2. Dokładnie… Tez wielokrotnie kupowałem u nich ubezpieczenie a teraz… takie cuda… Odpowiedzieli coś ?

   1. Tak, dostaliśmy odpowiedź. Obecnie nie są w stanie ubezpieczać obywateli Europy, tylko wyłącznie obywateli Słowacji. Nie są w stanie pokryć kosztów opieki zdrowotnej w Republice Słowackiej, ponieważ oczekują, że ich obywatele mają również ważne publiczne ubezpieczenie zdrowotne.

  3. Dzień dobry, dostaliśmy odpowiedź. Obecnie Union.sk nie są w stanie ubezpieczać obywateli Europy, tylko wyłącznie obywateli Słowacji. Nie są w stanie pokryć kosztów opieki zdrowotnej w Republice Słowackiej, ponieważ oczekują, że ich obywatele mają również ważne publiczne ubezpieczenie zdrowotne. Zalecają założenie ubezpieczenia ważnego na Słowacji w naszym kraju ojczystym, dzięki czemu zapewniona będzie również opieka zdrowotna udzielona podczas pobytu na Słowacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.