Lista aptek w których można wykonać szybki test antygenowy

od 27 stycznia 2022 roku osoby, które czują taką potrzebę mogą udać się do apteki i bezpłatnie wykonać test antygenowy pod kątem zakażenia Covid-19. Niestety na chwilę obecną test można wykonać w ograniczonej liczbie aptek. Stan na dzień 28.01.2022 rok to 107 aptek w całym kraju. Lista aptek będzie sukcesywnie zwiększana.

Lista aptek dostępna jest pod linkiem:

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran#apteki

Lista aptek w których można wykonać test antygenowy: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran#apteki

Kompendium wiedzy o szybkim teście antygenowym wykonanym w aptece:

W odpowiedzi na szybko narastającą ilość przypadków oraz ograniczone moce przerobowe punktów wymazowych PCR do systemu przeprowadzającego testy zostały włączone apteki. Poniżej odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania w kwestii szybkiego testowania w aptekach.

Dla kogo dostępny jest szybki test antygenowy?

Każdy może wykonać bezpłatny test antygenowy w aptece, która bierze udział w programie. Nie ma ograniczenia liczby testów, które mogą być wykonane u jednej osoby.

Czy po szybkim teście antygenowym dostanę Unijny Certyfikat COVID?

W przypadku negatywnego wyniku testu, otrzymasz Unijny Certyfikat COVID (ważny 48 godzin).

Po dodatnim wyniku testu zostaniesz skierowany/a na izolację domową. Po 10 dniach otrzymasz Krajowy Certyfikat COVID, świadczący o ozdrowieniu.

Uwaga! Krajowy Certyfikat będzie honorowany tylko w Polsce.

W jakiej aptece wykonam szybki test antygenowy na koronawirus?

Lista aptek aktualnie przeprowadzających testy dostępna jest pod linkiem: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran#apteki

Czy po dodatnim wyniku testu zostanę skierowany na izolację domową?

Po dodatnim wyniku testu zostaniesz skierowany/a na izolację domową. Po 10 dniach otrzymasz Krajowy Certyfikat COVID, świadczący o ozdrowieniu. Uwaga! Krajowy Certyfikat będzie honorowany tylko w Polsce.

Źródło: https://pacjent.gov.pl

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *