Newsy,  Różności

Podróże po Unii Europejskiej od 1 lutego bez testów

Ministrowie spraw europejskich krajów Unii Europejskiej ustalili we wtorek (dnia 25 stycznia 2022 roku) w Brukseli zdjęcie od dnia 1 lutego 2022 roku epidemicznych ograniczeń w podróżach wewnątrz Wspólnoty Unii.

Przy zmianie obostrzeń pod uwagę wzięto potrzeby ludzi, a nie sytuację panującą w danym kraju, a także spory wzrost poziomu wyszczepień na świecie a także coraz większą odporność zbiorową na covid-19. To jeden z ważnych kroków w stronę swobodniejszego podróżowania i przemieszczania się po Europie.

Od dnia 1 lutego 2022 roku osoby zaszczepione, z ważnym cyfrowym certyfikatem covidowym mogą swobodnie poruszać się po krajach UE bez konieczności wykonywania testów oraz kwarantanny.

Co w praktyce oznacza, że każda osoba w pełni zaszczepiona, jeżeli od ostatniej przyjętej dawki nie upłynęło więcej niż 270 dni lub otrzymał dawkę przypominającą, może podróżować po krajach UE bez dodatkowych wymogów.

Ponadto podróżować po krajach Unii Europejskiej będą mogły osoby z ujemnym wynikiem testu PCR, wykonanym w ciągu 72 godzin przed podróżą lub ujemny szybki test antygenowy, wykonany w ciągu 24 godzin przed podróżą oraz ozdrowieńcy w przeciągu 180 dni.

Zobacz także: W jakich aptekach można wykonać bezpłatny test na covid-19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *