Rozwiązanie umowy Mevo – jak uzyskać zwrot środków – poradnik

W dniu 28.10.2019r. Zarząd Obszaru Metropolitalnego zdecydował o rozwiązaniu umowy z NB Tricity na zarządzanie Rowerem Metropolitalnym MEVO. Zgodnie z tą decyzją, działanie system roweru Mevo zostało zawieszone. Oznacza to, że nie można rejestrować się, doładowywać konta i wypożyczać rowerów.

W ocenie zarządu, popartej analizą prawną i ekonomiczną, jest to jedyna szansa na uratowanie idei roweru metropolitalnego dla mieszkańców, a także ochronę środków publicznych przeznaczonych na finansowanie tego projektu.

Wielu użytkowników dalej posiada środki na swoich kontach i ma wykupione abonamenty z których nie mogą aktualnie korztać. W tym artykule podpowiemy co można z tym zrobić. Zgodnie z zapewnieniami Zarządu OMGGS wszystkie niewykorzystanie środki przez użytkowników mają zostać przez dotychczasowego operatora systemu zwrócone i żadne środki nie przepadną.

Dodatkowo fima NB Tricity zapewnia, że wszyscy mieszkańcy, którzy wpłacili środki na abonamenty i ich nie wykorzystali dostaną zwrot pieniędzy.

Aby uzyskać zwrot wpłaconych na konto firmy NB Tricity na korzystanie z serwisu roweru miejskiego Mevo należy pobrać i wypełnić: Oświadczenia o rozwiązaniu umowy i zwrocie kosztów z Konta Klienta Mevo.

Do pobrania pod linkiem obok: Oświadczenie

Po wypełnieniu oświadczenie można przesłać w jeden z wymienionych poniżej sposobów:

  • drogą elektroniczną na adres e-mail bok@rowermevo.pl
  • drogą elektroniczną przez formularz kontaktowy na stronie internetowej www.rowermevo.pl
  • listem poleconym na adres pocztowy: ul. Przasnyska 6b, 01-756 Warszawa
  • osobiście w siedzibie Operatora – NB TRICITY Spółka z o.o., ul. Przasnyska 6b; 01-756 Warszawa

Źródło: https://www.metropoliagdansk.pl/metropolitalne-wiadomosci/rozwiazanie-umowy-na-mevo-oswiadczenie

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *