Newsy

W końcu będzie dostęp do Wi-Fi w Pendolino – PKP Intercity

Nastała przełomowa chwila po 4 latach od rozpoczęcia eksploatowania pociągów Pendolino na polskich torach. PKP Intercity porozumiało się z firmą Alstom i od września rozpocznie się proces montażu urządzeń Wi-Fi w składach Express InterCity Premium (EIP).

Podpisana umowa pozwoli na podniesienie komfortu podróży. Klienci biznesowi i nie tylko od dłuższego czasu wyczekiwali wprowadzenia tej funkcjonalności do pociągów Pendolino. 

Prace związane z instalacją urządzeń Wi-Fi będą przebiegały w taki sposób, aby pojazdy ED250 mogły realizować planowe połączenia, zgodnie z rozkładem jazdy. Zależy też nam na tym, aby wdrożenie bezprzewodowego internetu przebiegło szybko i sprawnie. Dlatego instalacja na pierwszych dwóch składach będzie pod szczególną naszą uwagą, by uzyskać całkowitą pewność prawidłowego funkcjonowania zastosowanych rozwiązań systemowych – zapowiada Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.

W ramach kontraktu pomiędzy PKP Intercity a firmą Alstom, która jednocześnie będzie świadczyła usługę operatora telekomunikacyjnego, zostanie zawarta także odpowiednia umowa powierzenia danych. Tym samym dane użytkowników będą zabezpieczone w sposób należyty i zgodny z obowiązującą ustawą o ochronie danych osobowych. Jest to szczególnie ważne podczas korzystania z Internetu w celach służbowych. 

Dokładamy starań, aby zapewnić pasażerom komfort na każdym etapie podróży. W XXI wieku dostęp do Internetu w przestrzeni publicznej to jeden z najczęściej oczekiwanych standardów. Dlatego zapewniamy go w coraz większej liczbie pociągów oraz na dworcach kolejowych mówi Krzysztof Mamiński, Prezes Zarządu PKP S.A.

Co ciekawe w innych pociągach PKP Intercity już dostępna jest sieć Wi-Fi. Modele pociągów wyposażonych w bezprzewodowy dostęp do Internetu PesaDart oraz Flirt3. 

Nam również podczas korzystania z usług PKP Intercity najbardziej brakowało możliwości skorzystania z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Wszyscy jeżdżący Express InterCity Premium (EIP) wiedzą jak słaby zasięg telefonii komórkowej jest we wnętrzu pociągów. Zmiana znacząco poprawi komfort podróżowania oraz przyczyni się do zwiększenia zapełnienia pociągów podczas kursów.

Źródło: Informacja Prasowa PKP Intercity

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *