Czy podróżując samolotem na terenie kraju potrzebujemy paszport covidowy lub test na covid-19?

Osoby nie zaszczepione i nie chcące wykonywać testów na wirusa covid-19 zastanawiają gdzie mogą swobodnie podróżować. Kupując bilet lotniczy na terenie kraju mają nadzieję, że obędzie się bez testu i szczepienia.

Jak jest naprawdę? Czy lecąc samolotem na obszarze Polski potrzebujemy być zaszczepieni, mieć paszport covidowy lub wykonać test na obecność wirusa?

Aktualnie (na dzień 21.10.2021) lecąc na terenie kraju (Polski) nie jest wymagany ani paszport covidowy, ani wykonanie testu. Nigdzie nie jest to sprawdzane. Dokumenty jakie potrzebujemy to: dowód osobisty oraz bilet w formie wydrukowanej lub elektronicznej.

Linia lotnicza Ryanair przy odprawie wysyła automatycznie wiadomość do wszystkich klientów, aby przed podróżą „przygotować paszport covidowy”.

Póki co na terenie naszego kraju nie jest on wymagany. Wiadomość wysyłana jest automatycznie na wszystkich liniach, także między krajowych. Wiadomość może wprowadzić w niepokój osoby niezaszczepione, ale potwierdzam jeszcze raz paszport covidowy na lotach w obrębie kraju nie jest potrzebny.

Jeżeli mamy wątpliwości co do wymaganych dokumentów, co do obecnych zasad i restrykcji związanych z podróżą samolotem i covid-19 możemy zadzwonić na infolinię lotniska i dostaniemy aktualną odpowiedź.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *