Autobusy / Pociągi

Sposób na tańsze podróżowanie z POLREGIO – listopad 2019

W listopadzie 2019 mamy dwa długie weekendy w związku z tym oferta biletu turystycznego i turystycznego mini będzie obowiązywać dłużej niż w standardowy weekend. Dzięki temu osoby lubiące podróże pociągiem oraz osoby które chcą zwiedzić trochę różnych zakątków Polski tanio będzie mogło skorzystać z przejazdów w niższej niż standardowo cenie.

  • Długi weekend powiązany ze Świętem Wszystkich Świętych 1 listopada: Bilety turystyczne oraz mini bilety turystyczne będą obowiązywać od czwartku 31 października od godz. 18:00 do poniedziałku 4 listopada do godz. 6.00. 
  • Kolejny długi weekend na Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada: Bilety turystyczne oraz mini bilety turystyczne będą obowiązywać od piątku 8 listopada od godz. 18:00 do wtorku 12 listopada do godz. 6.00. 

Jakie są rodzaje biletów turystycznych POLREGIO?

Bilet dostępny jest w wersjach:

  • Bilet turystyczny w cenie 45,00 zł brutto – oprócz pociągów specjalnych – jest honorowany w pociągach REGIO oraz pociągach osobowych: Arrivy RP, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich oraz Kolei Małopolskich, jak również Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (z wyjątkiem pociągów kategorii ŁKA Sprinter).
  • Mini bilet turystyczny w cenie 39,00 zł brutto honorowany jest tylko w pociągach REGIO.

Gdzie można kupić bilet turystyczny i mini turystyczny?

Bilet turystyczny i mini turystyczny możesz nabyć: w kasie biletowej, u konduktora i w automacie biletowym.

Nowością jest to, że Mini bilet turystyczny można dodatkowo zakupić w systemie sprzedaży bilety.polregio.pl oraz mobilnej aplikacji POLREGIO.

Co daje posiadanie biletu turystycznego/ turystycznego mini i jak to działa?

  • Bilety uprawniają do wielokrotnych przejazdów od godziny 18:00 w piątek, do godziny 6:00 w poniedziałek (termin ważności rozpoczyna się od daty wskazanej na bilecie).
  • Niewątpliwym plusem jest możliwość korzystania z oferty w tzw. „długie weekendy”, wtedy ważność biletu może zostać rozszerzona również na dzień roboczy sąsiadujący bezpośrednio z weekendem (Polregio powiadamia o wydłużeniu terminu ważności biletów turystycznych i mini biletów turystycznych).
  • Na bilecie należy wpisać imię i nazwisko oraz posiadać dokument stwierdzający tożsamość. Dane Podróżnego potwierdzać można również przy użyciu usługi mTożsamość.

Dodatkowo posiadacze biletu turystycznego / mini biletu turystycznego mogą podróżować na ich podstawie
na terenie Niemiec pociągami DB Regio, DLB oraz NEB na odcinkach:

– (Szczecin Główny – Szczecin Gumiece -) granica państwa – Tantow – Petershagen(Uckermark) – Casekow – Schönow(Angerm) –
Passow(Uckermark) – Angermünde,

– (Szczecin Główny – Szczecin Gumieńce -) granica państwa – Grambow – Löcknitz,
– (Kostrzyn -) granica państwa – Küstrin-Kietz,
– (Zielona Góra – Słubice -) granica państwa – Frankfurt(Oder),
– (Zasieki -) granica państwa – Forst(Lausitz) > z wyłączeniem pociągów Kolei Dolnośląskich
– (Zielona Góra – Zgorzelec -) granica państwa – Goerlitz .

Na powyższych odcinkach można podróżować na podstawie Biletu turystycznego / mini biletu turystycznego w relacjach „z Polski” oraz „do Polski”.

Uwaga! 
Od 1 września 2018 r. bilety wydane wg oferty nie będą już honorowane w pociągach uruchamianych przez Koleje Dolnośląskie. 

Źródło: www.polregio.pl

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *