Żywa szopka 2021/2022 w gospodarstwie w Zaczarniu (koło Tarnowa)


W tym roku mieszkańcy Tarnowa i okolic będą mieli okazję oglądać kolejną wspaniałą żywą szopkę. Szopka ta powstała w gospodarstwie pana Krzysztofa w Zaczarniu. Mini Zoo na czas świąt zamieni się w stajenkę z niesamowitą iluminacją świąteczną oraz szopkę bożonarodzeniową z Dzieciątkiem otoczonym żywymi zwierzętami. Zobaczymy tu min. kozy, osiołka, kucyki, kangura lamy.

W jakich dniach będzie czynne:

25.12.2021 roku – 6.01.2022 roku

Godziny otwarcia:

16:00 – 19:00

Adres i parking:

33-140 Zaczarnie 6

Nawigacja w telefonie prowadzi bez problemu do miejsca docelowego, dodatkowo droga jest oznaczona tabliczkami informacyjnymi.

Parking znajduje się chwilkę przed gospodarstwem Mini Zoo.

Opłaty za wejście:

Wejście jest bezpłatne. Można jednak zostawić dowolny datek do puszki. Pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel, na rehabilitację mieszkańca gminy Lisia Góra, Jarosława Wapiennika który uległ wypadkowi podczas pracy.

Informacja o innych szopkach z okolicy:

W miejscowości Błonie koło Tarnowa, przy kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i gospodarstwie seminaryjnym ma zostać uruchomiona Żywa Szopka, więcej informacji pod linkiem.

Żywa szopka powstanie także w tym roku w Tarnowie u OO. Bernardynów, więcej informacji pod linkiem.

Z kolei w tym roku nie zostanie uruchomiona ruchoma szopka w kościele w Mościcach. Powodem jest choroba pana Kazimierza, który nie jest w stanie jej w tym roku przygotować. Pan Kazimierz Kozioł od 30 lat zajmuje się przygotowywaniem ruchomej szopki.

Źródło zdjęcia głównego: https://www.facebook.com/MINI-ZOO-Tarn%C3%B3w-Zaczarnie-6-861044124082504/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.